Proběhlo jamboree, 12. května 2018

O tom, že čas utíká, nemá nikdo pochyb. I na tom se ale najde něco dobrého. U nás ve středisku víme, že čas také přináší  například krásná mezigenerační setkávání. O to se na našem středisku již dlouho snažíme. Každoročně v květnu máme jamboree – setkání všech členů našeho střediska, přátel, rodičů…

V areálu naší klubovny se setkají všechny generace, které se baví, hrají si, soutěží, povídají si, smějí, vzpomínají. Jsou to vzácná setkání, které se člověku nějakým způsobem vryjí do paměti nebo člověk zjistí, jak je naše středisko velké a ta skautská myšlenka stále živě plane v srdcích a  stmeluje nás.

12. května se uskutečnilo za příznivého počasí jamboree. Nechyběly hry oddílů, Masterův memoriál, který vyhráli geronti, program Kytička pro maminky – oddíly se představují, projížďky na lodičkách, Samův výtečný guláš – společná večeře, slavnostní oheň a májová noc s kapelou.

Letos jsme si v rámci jamboree připomněli 50 výročí od obnovení činnosti střediska 1968 – 2018.

„Činnost skautského střediska v Uh. Hradišti byla obnovena v dubnu roku 1968 a v květnu proběhlo skautské odpoledne s náborem nových členů. Vedení oddílů se ujali Fera Petlan, Tom Skyba, Antonín Pálka, Vašek Bureš, Mirek Hajdaj, ing. Ivan Bosák, Zdena Omelková a Jana Kučíková. První tábory skautek a vlčat se uskutečnily v Beskydech pod Kněhyní, skauti v tomto roce tábor neměli.“… (ze Zkazků kmene Řvavých)

Další foto:

Foto z jamboree 12.5.2018 od Taviho