Proběhl Rikitanův memoriál

V sobotu 2. února proběhl v okolí táborové základny střediska Psohlavci na Starých Hutích již 29. ročník zimního skautského závodu zvaný Rikitanův memoriál. Možná se přesně neví, proč se tento závod jmenuje Rikitanův…

Dostal název, spíše byl na počest pojmenován podle br. Aloise Langera – Rikitana, který dlouhodobě vedl středisko Psohlavci před nynějším vůdcem střediska, ač byl sám nemocný, slepý. Rikitan byl obdivuhodný. …

Letošního závodu se zúčastnilo 70 hlídek (dvojic), které si vyzkoušely různé disciplíny ze skautské praxe: morseovka, rozdělávání ohně, test ze zdravovědy, přírody, odhad, šplh…  Možná výčet disciplín jakoby působil zaostale, ale věřte, že vše je pro dnešní děti hodně potřebné. Morseovka učí přemýšlet, hýbat se je potřeba, mít něco dobrého v hlavě, vyznat se atd.

Počasí bylo krásné, atmosféra radostná, soutěživá, fér. Ocenil se každý, kdo přijel, kdo se snažil něco prokázat. Kromě samotného závodu všechny lákal rozbředlý sníh a tak po celý den nám vesele létaly na hlavami koule sněhu, ozýval se smích… To vše k tomuto závodu patří.

Pro naše středisko závod dopadl velmi dobře. Mnozí bratři a sestry z našich oddílů ze střediska se umístili na stupínku. Dobré umístění získaly světlušky z oddílu Severka, vlčata z oddílu Severka a Jeleni, skauti a skautky z oddílu Jeleni a Severka.

Poděkování patří organizátorům tohoto závodu, kteří byli připraveni a také všem rozhodčím a vedoucím, kteří se věnují členům v oddíle…

Díky, že jste přijeli! Za rok naviděnou!

Foto je ke shlédnutí zde: Rikitanův memoriál 2019

O závodě psal také i Slovácký deník: Slovácký deník – článek o R. memoriálu

(fotky střediska, 2019)

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.