Naše šestky světlušek a vlčat uspěly v okresním kole ZVaS, 19.5.2018

Jednou za dva roky se koná Závod vlčat a světlušek o putovní totem náčelníka a putovní vlajku náčelní. Závod je členěn na okresní, krajské a ústřední kolo (celostátní). První ústřední kolo odstartovalo v roce 1992 v Postštejně a od té doby se uskutečnilo již 13 takových závodů. Letos to bude 14 závod v Kostelci nad Černými lesy.

19. května se konalo okresní kolo závodu vlčat a světlušek, který pořádalo středisko Modrá. Šestky světlušek a vlčat závodí hravou formou v několika skautských disciplínách, aby prokázali, jak umí spolupracovat, pomáhat si, být čestní a hrát fér. Na závod se šestky připravují po celý rok během oddílového života.

V krásné přírodě kolem obce Modrá závodilo 26 hlídek (šestek) z okresu Uherské Hradiště a také Malenovic. Na trase zhruba 3 kilometry dlouhé čekalo na naše menší bratříčky a sestřičky několik závodních disciplín: pobyt v přírodě, kuchařská dovednost, znalost první pomoci, manuální zručnost, schopnost komunikace, schopnost vyhledávání informací, schopnost orientace, fyzická zdatnost, vztah k vlasti a skautingu. Disciplíny takto zní dosti vážně. Ale každá z nich byla hravě uzpůsobena všem účastníkům závodu vzhledem k jejich věku. Zkrátka, závod byl zábavou.

A jak to celé dopadlo? Všechny naše šestky světlušek a vlčat obsadily výborné místa.

2. místo v dívčí kategorii obsadila šestka Štíři z oddílu Mustangové (postupuje);

4. místo v dívčí kategorii obsadila šestka žlutá z oddílu Severka (postupuje);

6. místo v dívčí kategorii obsadila šestka Dráčata z oddílu Kon-Tiki

9. místo v dívčí kategorii obsadila šestka Laňky z oddílu Jeleni

2. místo v chlapecké kategorii obsadila šestka Hnědá z oddílu Jeleni (postupuje);

3. místo v chlapecké kategorii obsadila šestka Zelená z oddílu Jeleni (postupuje);

4. místo v chlapecké kategorii obsadila šestka modrá z oddílu Severka (postupuje);

Všem patří velké poděkování za účast, snahu a chuť závodit. Poděkování patří také všem rádcům, kteří své šestky po celý rok připravují.

Držte nám dále pěsti v krajském kole! 🙂

Několik fotek ze závodu můžete shlédnout zde: Závod světlušek a vlčat, Modrá, 19.5.2018