Tábory našich oddílů jsou v plném proudu

Oddílový tábor patří k vrcholům skautské činnosti v roce. Na tábor se těší snad všichni. Od členů až po vedoucí. Tábory jsou smysluplně strávený čas v přírodě. Užíváme si společného programu, dovádění, zábavy, srandy, překonávání i nabytí nových dovedností. Jsou to nejkrásnější dny, protože jsou prožité s kamarády. Co je víc?…

Skautské tábory jsou specifické tím, že parta, tvořící oddíl spolupracuje během celého roku, všichni se známe, víme, co je potřeba zlepšit nebo se naučit a tábor nám všem k tomu dává dobrou příležitost. Skautské tábory mají své další zvláštnosti, které umožňují růst každého člena oddílu.

Letošní rok má tábor 1. oddíl Severka tradičně na Slovensku u obce Važec. 3. oddíl Jeleni má také tradičně tábor na svém tábořišti u obce Divoky, 5. oddíl Kon-Tiki zavítal opět na střediskové tábořiště ve Starých Hutích, 6. oddíl Mustangové táboří u obce Držková a 11. oddíl vodních skautů a skautek má své táborové místo na Slezské Hartě.

S tábory končí na chvíli i skautský rok. Novým školním rokem začne opět znovu i naše oddílová činnost.