Sázení lípy na středisku ke 100. výročí vzniku první ČSR, 26.10. 2018

Dne 26.10.2018 jsme se i my zapojili do akce výsadby stromu svobody, která proběhla v areálu naší skautské klubovny U Moravy. Národní strom lípa byl ozdoben československou trikolorou na počest založení naší republiky v roce 1918. Sešli se zástupci všech oddílů i vedení střediska v počtu blížícímu se 150 členů. Koordinace celé akce se zhostil br. Šeďa.

Po úvodních oddílových pokřicích vedoucí střediska br. Sam zahájil samotnou akci výsadby, kterou provedli zástupci jednotlivých oddílů. V krátkém úvodním proslovu br. Wesa připomenul symbolický význam tohoto stromu ve vztahu k historii naší vlasti spolu s poděkováním zakladatelům, obráncům a udržovatelům našich národních tradic a ideálů důležitých pro vznik samostatné svobodné republiky.

Zaznělo také přání abychom se starali nejen o tento strom ale o přírodu obecně, abychom pílí, pracovitostí, ušlechtilostí mysli a konáním dobra v duchu skautského slibu a zákona pokračovali ve šlépějích zakladatelů naší republiky a zachovali naši vlast krásnou a svobodnou i pro budoucí generace. Dále br. Bufi také připomenul důležitou skutečnost, a to údržbu naší klubovny a jejího okolí, která je naší vizitkou a zázemím.

Příjemnou atmosféru celé akce dokreslovala hrdě vlající česká vlajka nad hlavou a střediskový Psohlavecký prapor, který neochvějně po celou dobu v rukou dřímal br. Čmelda, kterému připadl těžký“ úděl čestné stráže. Rozloučili jsme se zpěvem naší střediskové hymny Uprostřed zelených plání“ a pokřikem Kmene Řvavých.

@zapsal br.  Wesa

@ foto Jag