Oslavy 100 let vzniku první ČSR skautskou prvorepublikovou kavárnou

Vneděli 7. října oslavil 5. oddíl Kon-Tiki 100 let od vzniku první ČSR skautskou prvorepublikovou kavárnou.

„Už mám těch kuřat, beefsteaků, pommes frites a všelijakých á la až po krk. Kdyby takhle byl pořádný český vdolek, lívanec…“, povzdychl si prý nejednou při svých zahraničních cestách první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. My v oddíle jsme si nepovzdychli smutkem, ale radostí, protože jsme podruhé pořádali podzimní kavárnu. Tentokrát se nesla v duchu oslavy 100 let od založení naší první československé republiky. Jako skauti jsme na takové ohromné výročí nechtěli vzpomenout jen tak, ale rovnou jsme na takovou oslavu pozvali celé město. Právě i skauti stáli u zrodu první Československé republiky. Prokázali ji velkou službu.

100leté výročí vzniku první Československé republiky jsme oslavili sladce.  V sále se krásně linula vůně kvalitní pražené kávy, hosté také mohli některé moučníky z této doby anebo si dát další domácí dobroty, biočaj či limo… Kavárnu provázela swingová, jazzová hudba a o zábavu bylo také postaráno. Při čekání nebo vychutnávání si dobrot i nápojů mohli u stolu luštit tajenku nebo si hrát scrabble. Nejlepší jsme ocenili jak jinak než sladkou dobrotou –  hvězdnou českou čokoládou (Orion). 🙂

Od 17:00 byla pro zájemce přichystána přednáška o prázdninové cestě do Arménie a Gruzie, Smíška a Vítka z 5. oddílu Kon-Tiki. Měla úspěch.

Děkujeme všem, kteří přišli a s námi sladce oslavili 100té výročí vzniku první Československé republiky. Dobrovolný příspěvek posíláme dobročinné organizaci. Děkování patří také všem, kdo se o tuto kavárnu zasloužili!