11. oddíl Kormorán

Počátky oddílu Kormorán se datují do doby někdy kolem roku 1975. Máme poměrně stabilní členskou základnu, v průměru kolem 65 členů. Oddíl tvoří 4 posádky rozdělené dle věkových kategorií a jsme oddíl koedukovaný (kluci i holky). Fungujeme v suchozemském středisku Psohlavci, s dobrým zázemím a tradicí. Zpočátku byla naše činnost zaměřena na plavbu na kanoích, později přibyla pramice a v posledních letech také plachtíme. Z vodáckých aktivit je to pak dále otvírání a zavírání Moravy, splutí Jihlavy, Moravice, a především letní tábor. Pro mladší členy organizujeme tábor na Slezské Hartě a pro starší putovní tábory. Dříve to byly klasické „puťáky“ po českých řekách, v posledních letech jsme pořádali i kombinovaná putování – část pěší, část vodácká. Dále je naše činnost zaměřena na klasické skautské činnosti (rozdělávání ohně, orientace, pobyt v přírodě apod.).

V rámci našeho střediska pomáháme s organizací zimního závodu – Rikitanův memoriál, tradičního plesu a jarního Jamboree, dále pak ve spolupráci s městem ekologického festivalu TSTTT, oslav osvobození apod. V čase vánočním je to pak rozdávání betlémského světla a amatérské divadlo pro děti – Vánoláš a pro starší promítání fotek z cest.

Vůdce oddílu

Petr Veselý